Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Matura 2010 biologia: ODPOWIEDZI, pytania i ARKUSZE

Utworzony przez ~ktos~, 10 maja 2010 r. o 11:06 Powrót do artykułu
nie wiem, czy afera cos by nam dała. poza tym wydaje mi się, że jakby był ktos wczesniej przegladał arkusze to by tylko jeden rozerwal bo po co wiecej. sprawdziłby tylko pytania i już. a tak skoro w Waszej szkole prawie kazdy miał naderwane to i sie wydaje, że przypadkowo, bo przeciez Ci co możliwe, ze przeglądali to nie są głupi;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kto dodał odpowiedzi z biologii na stronie dziennikwschodni.pl? Ktoś kompetentny? Wiarygodny?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
naderwane to one nie były tylko po prostu przerwane...i nie cała szkoła, bo rozszerzenie pisało może 14 osób...myślę, że jak już wydrukują takie arkusze i skleją to jeszcze je sprawdzają, bo co by to było gdyby cke wysłała 100 arkuszy do szkoły które nie miałyby np jednej strony...nie da się wszystkim dać nowego i matura anulowana ... myślę, że arkusz powinnam dostać w stanie nienaruszonym a poza tym zdaje się, że mój arkusz nie miał w jednym zadaniu ostatniego podpunktu...możliwe, że mi po prostu ucięło, bo ten podpunkt był na końcu strony...ja wiem, że 30% z tego i tak mi nic nie da...ale pomyślcie, że np nie zdałam matury przez jeden podpunkt...z winy wadliwego arkusza;/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ix napisał:
Kto dodał odpowiedzi z biologii na stronie dziennikwschodni.pl? Ktoś kompetentny? Wiarygodny?
Bardzo w to wątpie bo błędy są jakby odpowiadał na pytania ktoś kto sie kompletnie na biologii nie zna. Polecam dzisiejszą Gazetę Wyborczą z odpowiedziami tam z tego co sprawdzałam wszystko jest logicznie i sądzę że dobrze
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Natalie napisał:
Bardzo w to wątpie bo błędy są jakby odpowiadał na pytania ktoś kto sie kompletnie na biologii nie zna. Polecam dzisiejszą Gazetę Wyborczą z odpowiedziami tam z tego co sprawdzałam wszystko jest logicznie i sądzę że dobrze
Piszesz tak bo w gazecie wyborczej są odpowiedzi bardziej trafne dla Ciebie? Jesteś załosna, odpowidzi są dobre i jeśli ktoś nie zna się na Biologii to właśnie ty, bo bzdury piszesz, w dodatku na Forum! A FUJ!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ziomex napisał:
Piszesz tak bo w gazecie wyborczej są odpowiedzi bardziej trafne dla Ciebie? Jesteś załosna, odpowidzi są dobre i jeśli ktoś nie zna się na Biologii to właśnie ty, bo bzdury piszesz, w dodatku na Forum! A FUJ!!!
O jak miło Dziękuję... Nigdy nie słyszałam tyle komplementów na raz. Może i się nie znam na biologii(choć na pewno w pewnym sensie muszę skoro wybrałam ten przedmiot jako maturalny i zamierzam wiązać przyszłość z biologią) ale chyba wiem na logikę że małopłytkowość to nie proces a choroba. Więcej rzeczy mogłabym też zakwestionować i to na podstawie podręczników a nie tylko swojej wiedzy. Tak swoją drogą: skąd wiesz, że odpowiedzi bardziej mi pasowały? Nic o tym nie wspominałam. Uważam tylko, że Gazeta Wyborcza jest bardziej wiarygodnym źródłem. Nie zamierzam krytykować Ciebie, tak jak Ty mnie nazywając mnie żałosną, ale Twoją wypowiedz. Wg mnie to ona nie powinna znaleźć się na forum a nie moje poprzednie stwierdzenie. Myślę, że ten temat można uznać za zamknięty?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Natalie napisał:
O jak miło Dziękuję... Nigdy nie słyszałam tyle komplementów na raz. Może i się nie znam na biologii(choć na pewno w pewnym sensie muszę skoro wybrałam ten przedmiot jako maturalny i zamierzam wiązać przyszłość z biologią) ale chyba wiem na logikę że małopłytkowość to nie proces a choroba. Więcej rzeczy mogłabym też zakwestionować i to na podstawie podręczników a nie tylko swojej wiedzy. Tak swoją drogą: skąd wiesz, że odpowiedzi bardziej mi pasowały? Nic o tym nie wspominałam. Uważam tylko, że Gazeta Wyborcza jest bardziej wiarygodnym źródłem. Nie zamierzam krytykować Ciebie, tak jak Ty mnie nazywając mnie żałosną, ale Twoją wypowiedz. Wg mnie to ona nie powinna znaleźć się na forum a nie moje poprzednie stwierdzenie. Myślę, że ten temat można uznać za zamknięty?
sądzę, że nie można nazwać tego CHOROBĄ, a jedynie objawem, a jak wiadomo objawy są licznymi procesami zachodzącymi w organizmie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
też miałam przerwany na dole. myślałam, ze tylko mój...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
sądzę, że nie można nazwać tego CHOROBĄ, a jedynie objawem, a jak wiadomo objawy są licznymi procesami zachodzącymi w organizmie.
hmm w tekście przed zadaniem było "Małopłytkowość to choroba, w której pod wpływem ucisku, nawet bez wcześniejszego urazu, pojawiają się wybroczyny (siniaki) w skórze i w błonach śluzowych...." czyli wg nich to choroba czyli trzeba wziąć to pod uwagę. Zresztą pewnie wszystkiego dowiemy się dopiero w czerwcu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Natalie napisał:
hmm w tekście przed zadaniem było "Małopłytkowość to choroba, w której pod wpływem ucisku, nawet bez wcześniejszego urazu, pojawiają się wybroczyny (siniaki) w skórze i w błonach śluzowych...." czyli wg nich to choroba czyli trzeba wziąć to pod uwagę. Zresztą pewnie wszystkiego dowiemy się dopiero w czerwcu
Moim zdaniem maturka niesprecyzowana. To samo z grupą krwi. Napisałem, że na powierzchni erytrocytów muszą być takie same antygeny...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zrobiłam obie matury, z podstawowej mam ok 84% i pisałam ją przez 30 min., a rozszerzoną na ok. 73%, a pisałam 1,5 h. Dodam, że jestem w 3 klasie gimnazjum Pozdrawiam Maturzystów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lal napisał:
Zrobiłam obie matury, z podstawowej mam ok 84% i pisałam ją przez 30 min., a rozszerzoną na ok. 73%, a pisałam 1,5 h. Dodam, że jestem w 3 klasie gimnazjum Pozdrawiam Maturzystów
gratuluję inteligencji
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie zrobiłas tego NAPEWNO zgodnie z kluczem i nikt nie wierzy w te twoje 84 procent
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czy w zadaniu 17. jest odpowiedz z błedem?? poprawnie chyba powinnno być: zażywanie kwasu foliowego..... by uniknąć tej choroby, a nie unikanie ????????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w poziomie podstawowym w zadaniu 21 jest błąd !! 24 aminokwasy czyli 24!! kodony bo jeden aminokwas jest kodowany przez jeden kodon (triplet czyli 3 nukleotydy!) dalej jest dobrze... wątpliwości budzi kolagen w zad 2., elastyna odpowiada za elastyczność natomiast kolagen za wytrzymałość na rozciąganie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zad 5 a), 12, 17a) i 21 a) są błędne w podst
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
nie zrobiłas tego NAPEWNO zgodnie z kluczem i nikt nie wierzy w te twoje 84 procent
Sprawdzałam zgodność z kluczem, który jest na razie dostępny.I niby skąd możesz wiedzieć, że nie napisałam na tyle? Wierzyć wcale nie musisz ;p Przez cały rok rozwiązywałam matury podstawowe i rozszerzone z poprzednich lat, uczyłam się z książek przeznaczonych dla licealistów i studentów (m.in. z Biologia Claude Villego).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jakim cudem osoba z gr.krwi B może być dawcą dla gr. A lub 0?? Gr.krwi A ma przeciwciała anty-B a gr.0 Przeciwciała anyA i anty B. Wiec biorcą gr.B może być grupa B lub AB..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a jak myślicie, co jeśli w zad 27 ktoś napisał, że praktyczne zastosowanie polega na zwiększeniu plonów? ;]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kto pisał te odpowiedzi, razi bykami na odległość np. pytanie 17 i 18. w 17- jak to należy nie zażywać kw.foliowego w ciąży.lekarze zalecają zażywanie tego kwasu kilka miesięcy przed planowaną ciążą, w tekście pisze że zapobiega on zaburzeniom w rozwoju cewy moczowe, w 18 pytaniu- w jaki sposób wysiłek fizyczny doprowadza do spalania mięśni, posrało cię- kto by z nas ćwiczył gdyby tak był-raczej salana zostake tkanka tłuszczowa i a mięśnie się powiększają.nieuk uczonego rżnie.żenada
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...